affiliate marketing vysvětlení

Co to je affiliate marketing? Vysvětlení pro začátečníky

Affiliate Marketing – co to je a jak s ním začít? Pokud nevíte o čem je řeč, následující článek je určený právě vám. Přece by jste chtěli vědět něco víc o tomto skvělém zdroji příjmů z online podnikání.

Co to je affiliate marketing?

Co je to tedy affiliate marketing? Když jsem poprvé začala online, myslela jsem si, byla to pro mě španělská vesnice. Ale je to naopak strašně jednoduché, prostě dostáváte provizi za produkty, které doporučujete, stejně jako při jakémkoliv jiném online i offline obchodování.

Existuje mnoho různých typů společností, které nabízí programy affiliate marketingu. Najdete je ve všech oborech. Není to jen software a online služby, ale jsou to doslova jakékoliv produkty, které vás napadnou – pojištění, dětské zboží, ubytování, jízdenky na vlak, elektronika, kosmetika,… Hlavní výhodou affiliate marketingu je ta, že o svých oblíbených produktech už dávno mluvíte a doporučujete je ostatním, takže pokud existuje možnost nějakého výdělku z této činnosti, vzhůru do toho.

Získání affiliate spolupráce je velmi snadné. Může to dělat kdokoli a řekla bych, že je to ten nejpravdivější zdroj pasivního příjmu, který ve svém podnikání mám. Je to proto, že jakmile jednou nastavíte sponzorovaný odkaz, víc dělat nemusíte. Tento odkaz pak žije na vašich sociálních sítích, na vašem webu a tím vám vydělá provizi, aniž byste museli dělat nějakou další práci.

Affiliate e1625761045469

Najděte si affiliate programy

První věcí, kterou musíte udělat, je tyto programy najít. Můžete jednoduše zadat do Googlu produkt, který máte rádi, a „affiliate program“ a zjistit, zda se něco objeví. Hodně společností má svůj vlastní program a jednoduše se do něj zaregistrujete. Ale někdy musíte projít schvalovacím procesem, proto je velmi důležité, abyste měli vlastní web a vytvářeli v něm nějaký obsah, abyste měli kam tyto affiliate odkazy umístit. Existují také i affiliate registry, které sdružují více společností najednou. Do takové platformy se zaregistrujete jen jednou, a pak si jen vybíráte programy společností, které se vám hodí, bez toho aby jste se ke každé přihlašovali zvlášť.

Jakmile se zaregistrujete do affiliate programu, získáte vlastní odkaz, který automaticky sleduje veškerý prodej, který proběhl díky vám. Jen musíte svůj odkaz sdílet, kdekoli a kdekoli. Vložte jej vhodně do svého webu, na svůj blogu, v popisu svých videí na YouTube, na sociálních médiích – kdekoli, kde mluvíte a doporučujete produkty související s obsahem.

Sami nabízejte své produkty v rámci affiliate

Další možností je, že sami můžete poskytnout své produkty a služby v rámci affiliate programů. Sice nic navíc nevyděláte, ale tím, jak nabídnete provizi z prodeje někomu dalšímu, zvednete si tím vlastní obrat a v konečném důsledku vyděláte více. Pokud nemáte zkušenosti s affiliate prodejem, kontaktujte některý z affiliate registrů, ti všechny technikálie s vámi vyřeší.

Tip – Evidujte si své affiliate odkazy

Jeden tip – udržte si mezi affiliate odkazy pořádek. Vytvořte si na ně třeba nějakou tabulku. Když se zapojíte do více affiliate programů, což uděláte, je snadné na některé zapomenout. Vypište si jméno partnera, zkopírujte váš jedinečný odkaz a veškeré podrobnosti, které by se vám mohli hodit – například kdy dochází k výplatám a jak se mohu přihlásit na portál, všechny mé výdělky za daný měsíc,… .

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *