více sledujících na instagramu

6 jedinečných způsobů, jak získat více sledujících na Instagramu

Minulý týden jsme hodně mezi klienty diskutovali o Instagramu. Poté, co jsem strávila tolik času přemýšlením o Instagramu, jsem si uvědomila, že existuje ještě několik věcí, které bych chtěla vyzdvihnout. Všeobecně je známo, že by se měly zveřejňovat kvalitní fotografie, dát si s nimi práci a zvyšovat svou angažovanost – ale co jiného lze ještě dělat?

Zde je 6 jedinečných způsobů, jak získat více sledujících na Instagramu!

1. Označte všechny značky zachycené na vaši fotce

jak získat více sledujících na Instagramu

Pokud to ještě neděláte, přicházíte o mnoho příležitosti. Tyto fotky pořizujete s cílem veřejně je publikovat, tak proč je neoptimalizovat naplno? Označujte výrobce kávy, autory knih, obchod, atd. Největší výhodou tohoto postupu je, že se otevíráte možnosti regramu (repostování vaší fotografie na jejich instagramovém účtu) kterékoli z těchto společností (které pravděpodobně budou mít i mnohem větší publikum). Proč je to tak skvělé? Je to jeden z nejrychlejších způsobů, jak budovat svůj účet na Instagram.

2. Vytvořte fotku, která může být repostována na účtu se zvláštním zaměřením

jak získat více sledujících na Instagramu
jak získat více sledujících na Instagramu

Existuje celá řada účtů zaměřených na jedno konkrétní téma a jsou plné regramů svých sledujících, třeba jako @nosiciceskoslovensko nebo @autowomen. Stačí vytvořit fotku odpovídající jejich konceptu a ideálně je i označit a brzy se dočkáte repostu svého příspěvku.  A s tím i možnosti dalšího růstu svého instagramového účtu.

3. Přemýšlejte o každodenní kávě jako o příležitosti

jak získat více sledujících na Instagramu

„Pokud jste něco neudělali na Instagramu jako by se nikdy nestalo.“ Zajímavé, ale takto opravdu ne! Přesto vám doporučuji začít přemýšlet o tom, co děláte, pokaždé, když vyjdete z domu. Myslete na to jako na způsob propojení s jinými značkami, společnostmi a populárními místy. Znovu mířím na regram s mnohem větším publikem. Přemýšlejte, že můžes svou fotku ranní kávy dostat třeba na @Starbucks s 7,9 milionem sledujících.

4. Označujte svou geografickou polohu

jak získat více sledujících na Instagramu

Nezapomeňte také označovat svou geografickou polohu – vaše fotografie pak bude mít další příležitost k objevení před ostatními uživateli, kteří si toto místo zrovna prohlíží. A je jedno jestli jste zrovna v restauraci nebo nakupujete, ale nezapomeňte ani na hrady, zámky, parky, hory, koupaliště, kostel,… Snažte se uvádět geografickou polohu vždy. 

5. Nakupujte u malých firem

jak získat více sledujících na Instagramu

Existují stovky důvodů, proč nakupovat drobných výrobců a obchodníků. A tady je další! Pro drobné podnikatele je těžké mít dostatek obsahu pro každodenní zveřejňování na Instagramu. Proto moc rádi repostují i fotografii představující jejich práci, kterou jste zveřejnili vy. Samozřejmě se ujistěte, že jde o dobře sestavenou fotografii s dobrým osvětlením.

6. Nezapomínejte na hashtagy

jak získat více sledujících na Instagramu

Takový dobře přiřazený #hashtag vám může zvýšit dosah a přivést nové sledující ihned po zveřejnění vaší fotky. Hashtagy by měly být napsané smysluplně a odpovídat vyobrazení fotografie. Tím, ja se dá každý # sledovat (stejně jako to je u uživatelských účtů), váš nově zveřejněný post se může objevit na zdech uživatelů okamžitě po svém zveřejnění. A věděli jste, že k jednomu příspěvku můžete přiřadit až 30 hashtagů najednou?

A je to! 6 jedinečných způsobů, jak získat více sledujících na Instagramu.

Rád bych viděla, jak tyto tipy uvádíte do praxe! Připojte se ke mně na Instagramu @vlnacz nebo mi níže napište své  dotazy / komentáře.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *